لمینت دندان ترو اسمایل 

لمینت دندان ترو اسمایل

لبخندزدن یکی از راه‌های ارتباطی ما با دیگران است و نقش بسیار مهمی در ارتباطات اجتماعی ما ایفا میکند. یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند برای افرادی که از وضعیت دندان‌ها و طرح لبخند خود راضی نیستید، لمینت دندان است؛ اما این روش هزینه بسیار زیادی دارد و بسیاری از مردم توان تأمین این هزینه را ندارد. به همین دلیل از لمینت متحرک استفاده می‌کنند که هزینه کمتری دارد و در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. یکی از آن‌ها لمینت دندان ترواسمایل است.

لمینت دندان ترو اسمایل چیست؟ 

لمینت دندان به طور کلی به لایه‌ای ظریف و سفیدرنگ می‌گویند که روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و باعث زیبایی دندان‌ها و ترمیم خط لبخند می‌شود؛ اما لمینت دندان ترو اسمایل چیست؟ لمینت دندان ترو اسمایل نوعی لمینت متحرک است که به‌راحتی توسط بیمار، داخل دهان قرار می‌گیرد و خارج می‌شود. snap on smile نیز یکی دیگر از انواع لمینت‌های متحرک آماده در بازار است. این نوع لمینت ‌های متحرک به‌صورت آماده در داروخانه‌ها و آنلاین‌شاپ‌ها به فروش می‌رسد.

شرکت True Smile که در پاناما سیتی فلوریدا تأسیس شده است، یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ها در زمینه لمینت‌های متحرک است. به همین دلیل در این زمینه تجربه زیادی دارند و محصولات باکیفیتی را تولید می‌کنند. هرچند معمولاً پزشکان استفاده از لمینت‌های آماده را توصیه نمی‌کنند، زیرا ممکن است به‌خوبی روی دندان‌های شما قرار نگیرند و باعث اعمال فشار روی دندان‌ها شوند. این فشار اضافی باعث کج شدن دندان‌ها و ابتلا به بیماری‌های لثه‌ای می‌شود.

لمینت‌های متحرک روی دندان‌ها چسبانده نمی‌شوند و هیچ تغییری در آناتومی دندان‌ها ایجاد نمی‌کنند، به همین دلیل یک درمان دائمی دندانپزشکی محسوب نمی‌شوند. لمینت دندان ترو اسمایل فقط مشکلات دندان‌های طبیعی را پشت لایه‌ی نازکی از لمینت درخشان و یکدست پنهان می‌کنند. شاید برای شما هم این سؤال پیش ‌آمده باشد که جنس لمینت متحرک دندان ترو اسمایل چیست؟ باید بگوییم که لمینت ترو اسمایل از نوعی پلاستیک صمغی مخصوص دندانپزشکی ویژه بزرگسالان ساخته می‌شود.

 با این حال، این روش برای همه افراد مناسب نیست؛ زیرا مشکلات را به جای درمان فقط پنهان می‌کند. پوسیدگی‌های فعال دندان یا بیماری‌های لثه باید قبل از استفاده از لمینت موقت دندان ترو اسمایل درمان شوند. حتی اگر دندان‌ها و لثه‌های سالمی دارید؛ اما از وسایلی مانند بریس ارتودنسی یا نگهدارنده دائمی استفاده می‌کنید، باز هم نمی‌توانید از این نوع لمینت استفاده کنید. لمینت دندان ترو اسمایل همچنین می‌تواند شکاف‌ حاصل از دندان‌های از دست‌رفته را بپوشاند؛ اما نمی‌تواند جایگزین همه دندان‌ها شود.

کاربرد لمینت دندان ترو اسمایل

اگرچه لمینت دندان ترو اسمایل دو فک تغییرات دائمی در دندان‌ها ایجاد نمی‌کنند؛ اما می‌تواند در درمان موقتِ طیف گسترده‌ای از مشکلات دندانی، به بیماران کمک کنند. کاربرد لمینت دندان ترو اسمایل شامل پنهان‌کردن موارد زیر است:

 • دندان‌های کمی کج؛
 • فاصله بین دندان‌ها؛
 • شکاف حاصل از دندان کشیده شده؛
 • تغییر رنگ دندان‌ها یا لکه‌های عمیق؛
 • فرورفتگی یا برآمدگی مینای دندان؛
 • دندان‌های ترک‌خورده یا لب‌پریده؛
 • دندانهایی با روکش‌های فلزی یا پرکننده‌های نقره‌ای.

لمینت دندان ترو اسمایل چگونه قالبگیری می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بیماران این است که لمینت دندان ترو اسمایل چگونه قالبگیری می شود؟ قالب‌گیری لمینت‌های متحرک، معمولاً در دندانپزشکی توسط پزشک انجام می‌شود. اما برای لمینت‌های متحرک آماده که از داروخانه یا آنلاین‌شاپ‌ها خریداری می‌شوند، قالب‌گیری باید توسط خودتان در منزل انجام شود.

برای این کار باید ابتدا خمیر همراه لمینت ترو اسمایل را در آب داغ قرار دهید تا نرم و شفاف شود، سپس خمیر را داخل قالب بگذارید و روی دندان‌هایتان چند ثانیه فشار دهید تا شکل بگیرد. درنهایت، قالب را به‌آرامی از دهان خارج کنید و مراقب باشید تا خمیر از آن جدا نشود. باید قالب را داخل آب سرد قرار دهید تا سفت شود. حالا لمینت شما آماده استفاده است.

مشاهده کاربردهای لمینت دندان فلدسپاتیک در کلینیک دکتر مصطفوی

لمینت متحرک دندان اسنپ ان اسمایل

آیا طرز استفاده از لمینت متحرک دندان مانند استفاده از دندان مصنوعی است؟ 

برخی از بیماران می‌پرسند که آیا طرز استفاده از لمینت متحرک دندان مانند استفاده از دندان مصنوعی است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که خیر، دندان مصنوعی توسط دندانپزشک قالب‌گیری و در لابراتوار ساخته می‌شود. سپس بیمار آن را وارد دهان می‌کند و در مواقع لازم خارج می‌کند؛ اما لمینت دندان ترو اسمایل به‌صورت آماده در بازار موجود است و تمام مراحل، حتی قالب‌گیری نیز توسط فرد انجام می‌شود.

معایب لمینت دندان ترو اسمایل 

همان‌طور که اشاره کردیم پزشکان به دلایل مختلف مثل متناسب نبودن لمینت با دندان‌ها، استفاده از آن را به‌غیراز موارد ضروری توصیه نمی‌کنند. معایب لمینت دندان ترو اسمایل عبارت‌اند از:

 • درمان موقت و کوتاه‌مدت

لمینت ترو اسمایل، جایگزین درمان‌های دندانپزشکی نیست و فقط برای مدت کوتاهی می‌توانند عیوب زیبایی در لبخند شما را پنهان کنند.

 • آسیب‌زدن به لثه و دندان‌ها

این نوع لمینت‌ها ممکن است با اعمال فشار زیاد یا کشیده‌شدن روی لثه‌ها، آسیب بیشتری به دندان‌های شما وارد کنند و روند زوال خط لثه را سرعت ببخشند. همچنین ممکن است، پلاک‌های دندانی بین لمینت و دندان‌های شما گیر کند و باعث پوسیدگی دندان طبیعی شوند.

 • دوام کم و کیفیت پایین

ماندگاری لمینت دندان ترو اسمایل نسبت به لمینت دائمی کمتر است و ممکن است به‌مرورزمان خراب شوند. اما لمینت‌های دائمی در صورت مراقبت صحیح، ممکن است تا 20 سال دوام بیاورند.

 • فرایند طولانی و زمان‌بر

فرایند قالب‌گیری و قراردادن لمینت دندان ترو اسمایل وقت‌گیر و چالش‌برانگیز است و به همین دلیل باعث اتلاف وقت می‌شود.

 • ایجاد مشکلات و احساسات ناخوشایند

این نوع لمینت ممکن است، هنگام صحبت‌کردن یا غذا خوردن مشکلاتی ایجاد کنند، برای مثال احتمالاً در تلفظ برخی حروف دچار مشکل می‌شوید.

 • عدم شباهت به دندان‌های طبیعی

لمینت ترو اسمایل ممکن است برای برخی از افراد راه‌حل موقتی خوبی باشد؛ اما شبیه دندان‌های واقعی نشود. زیرا هنگام انتخاب رنگ احتمال بروز خطا وجود دارد و علاوه بر این، جنس لمینت‌های متحرک، نور را به طور متفاوتی منعکس می‌کنند. در نتیجه، اگر از فاصله کم با کسی صحبت کنید، احتمالاً متوجه می‌شوند که این دندان‌ها واقعی نیستند.

مزایای لمینت دندان ترو اسمایل 

مزایای لمینت دندان ترو اسمایل شامل موارد زیر است:

 • مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌قیمت

لمینت‌های دائمی بسیار گران‌قیمت هستند، هرچند لمینت‌هایی از نوع کامپوزیت، قیمت کمتری دارند؛ اما نسبت به لمینت‌های متحرک بسیار بیشتر است. ازآنجایی‌که تأمین هزینه لمینت‌های دندانپزشکی برای بسیاری از افراد غیرممکن است، درنتیجه لمینت دندان ترو اسمایل یک جایگزین فوق‌العاده برای لمینت دائمی با هزینه بسیار کمتر است.

 • راه‌حل سریع و موقت مشکلات

در شرایطی که زمان کمی دارید و برای حل مشکلات دندان‌های خود عجله دارید، لمینت دندان ترو اسمایل می‌تواند روش مناسبی برای حل موقت مشکل شما باشد.

 • بدون تهاجم و درد

با استفاده از لمینت دندان ترو اسمایل نیازی به مراجعه به دندانپزشک، تزریق بی‌حسی یا تراشیدن مینای دندان‌ها نیست. برای تهیه این نوع لمینت‌ها در خانه قالب‌گیری می‌کنید و به‌راحتی از لمینت متحرک خود استفاده می‌کنید.

جنس لمینت متحرک دندان ترو اسمایل چیست؟

مراقبت از لمینت دندان ترو اسمایل 

نحوه نگهداری از لمینت دندان ترو اسمایل بسیار ساده است و نیاز به انجام عمل خاصی نیست. مانند دندان‌های طبیعی پس از استفاده، باید آن‌ها را ابتدا با آب و سپس با مسواک نازک و خمیردندان بشویید. همچنین قبل از هر بار استفاده نیز آن‌ها را بشویید، در آب گرم قرار دهید تا نرم شود، سپس داخل دهان قرار دهید. برای مراقبت از لمینت دندان ترو اسمایل زمانی که آن‌ها را نمی‌پوشید، در جعبه مخصوص نگه دارید. لمینت‌های متحرک هنگام نوشیدن باعث مشکل نمی‌شود؛ اما بهتر است هنگام غذا خوردن و خوابیدن آن‌ها را خارج کنید.

ماندگاری لمینت دندان ترو اسمایل 

لمینت متحرک دندان نرو اسمایل نوعی درمان موقت برای رفع مشکل دندان‌ها به شمار می‌رود. معمولاً طول عمر لمینت دندان ترو اسمایل حدود یک سال است؛ اما اکثر شرکت‌ها معتقدند محصولاتشان با مراقبت مناسب می‌تواند تا سه سال نیز دوام داشته باشد. برای افزایش ماندگاری لمینت متحرک توصیه می‌شود، هنگام غذا خوردن آن‌ها را بردارید. اگر با لمینت خود غذا بخورید، فشار گازگرفتن می‌تواند بسیار شدید باشد و باعث شکستن لمینت‌ها شود.

آیا لمینت متحرک دندان ترو اسمایل دو فک لکه می‌ گیرد؟ 

یکی دیگر از دغدغه‌های بیماران این است که آیا لمینت متحرک دندان ترو اسمایل دو فک لکه می گیرد؟ لکه‌دارشدن لمینت متحرک دندان اسنپ ان اسمایل اجتناب‌ناپذیر است، همان‌طور که دندان‌های طبیعی نیز در طی سال‌ها لکه می‌گیرند. باتوجه‌به قیمت ارزان‌تر و دوام کمتر، لمینت‌های متحرک زودتر از دندان‌های طبیعی تغییر رنگ می‌دهند. البته با مراقبت مناسب می‌توان تا حدودی از این اتفاق جلوگیری کرد. برای مثال تا جایی که می‌توانید خوردن و آشامیدن غذاها و نوشیدنی‌های رنگی را محدود کنید. زیرا ممکن است باعث ایجاد لکه روی لمینت‌ها شوند. این موارد شامل نوشابه‌های گازدار، قهوه، چای و مشروبات الکلی رنگی است و همچنین توصیه می‌شود از استعمال دخانیات نیز پرهیز کنید.

هزینه لمینت دندان ترو اسمایل 

بد نیست بدانید که هزینه لمینت دندان ترو اسمایل نسبت به لمینت‌های ثابت، مقرون‌به‌صرفه‌تر است. اگر تأمین هزینه لمینت ثابت برای شما سخت است، این نوع لمینت می‌تواند انتخاب خوبی باشد. قیمت True Smile نیز باتوجه‌به اینکه چه تعداد از دندان‌های شما نیاز به لمینت دارند، تعیین می‌شوند. زیرا ممکن است فقط قوس بالایی، پایینی یا هر دو قوس نیاز به لمینت داشته باشند. اگر تصمیم گرفته‌اید فقط برای یکی از قوس‌های دندانی خود از لمینت دندان ترو اسمایل استفاده کنید، هزینه بسیار کمتر می‌شود.

>