متخصص ارتوپدی در غرب تهران

متخصص ارتوپدی با سیستم اسکلتی عضلانی بدن انسان سر و کار دارد. این سیستم اسکلتی عضلانی قابلیت حرکت، شکل دهی، حمایت و استقامت را برای بدن انسان را فراهم می کند. جراح ارتوپدی جراحی ها یا تراپی هایی را به بیماران برای کمک به بیماران آسیب دیده یا مبتلا به اختلالات استخوانی، مفصلی، رباطی و ماهیچه ای، پیشنهاد می دهد.

متخصص ارتوپدی در غرب تهران

متخصص ارتوپدی در غرب تهران

بهترین جراح ارتوپدی

بیماران اغلب برای بهبود آسیب های ناشی از ورزش یا کار به متخصصان ارتوپدی مراجعه می کنند. جراح ارتوپد، تاندون و رباط های پاره شده، پیچ خوردگی ها و کشیدگی ها را درمان می کنند. آنها همچنین شکستگی ها و دررفتگی ها را درمان می کنند. این متخصصان همچنین به بیماران مبتلا به پوکی استخوان یا استخوان های شکننده و آرتریت کمک می کنند.

آنها معمولاً به بیماران راهنمایی های لازم را در جهت کشیدن ماهیچه های ضعیف شده انجام داده و سپس جراحی های لازم را انجام می دهند. برخی جراحی ها استخوان های شکسته شده و بافت نرم شده، دیگر نقایص مادرزادی و آسیب هایی که به دلیل بیماری یا عفونت به وجود آمده اند، را درمان می کنند.

روش انجام جراحی

جراح ارتوپدی انواع بسیار مختلفی از جراحی ها را انجام می دهد. برای مثال ممکن است جراحی آرتروسکوپی را برای ترمیم مفصل ها انجام دهد. در جراحی آرتروسکوپی از یک دوربین کوچک و دیگر تجهیزات برای ترمیم مفاصل بهره گرفته می شود و از جراحی های باز که به صورت سنتی انجام می گیرند، به میزان کمتری تهاجمی می باشد.

در طول زمان، جراحان ارتوپد مفاصل آسیب دیده را با پروتز مفصل مصنوعی تعویض می کردند. آنها همچنین استخوان ها را با استفاده از پیوند استخوان و میله های فلزی به یکدیگر جوش داده و استخوان ها در فرآیندی به نام همجوشی بهبود می یابند.

در صورتی که بیمار به سختی آسیب دیده باشد، متخصص ارتوپدی استخوان شکسته شده را با استفاده از صفحات فلزی، پین ها و پیچ ها ترمیم می کند. در این جراحی که به تثبیت داخلی معروف است، استخوان ها در زمان ترمیم و بهبود، در مکانی ثابت نگاه داشته می شوند. گاهی اوقات جراح ارتوپد استخوان را بریده و دوباره سر جای خود قرار می دهد تا انحرافات و بدشکلی ها را درمان کند. همچنین بیماران مبتلا به تومور استخوان، نیاز به جراحی برای برداشتن تومور ها دارند.

دکتر رضا مصطفوی متخصص ارتوپدی با بهره گیری از تکنیک های به روز دنیا به درمان این بیماری می پردازند. جهت رزرو وقت قبلی و مشاوره می توانید با شماره ۰۲۱۸۶۱۲۷۴۵۵ تماس حاصل نمائید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام دکتر رضا مصطفوی ایشان مراجعه کنید.

خدمات دکتر رضا مصطفوی طباطبائی

درد شانه، زانو و کمر از جمله مشکلات دیگری هستند که افراد زیادی را درگیر می کنند. جراح ارتوپد بیماران مبتلا به زانو درد را با انجام آرتروسکوپی زانو و جراحی منیسکتومی درمان می کند. این جراحی می تواند شامل ترمیم غضروف آسیب دیده در زانو و رهایی از درد نیز باشد. گزینه ی دیگر کندروپلاستی می باشد که غضروف آسیب دیده را مسطح می کند.

گاهی اوقات زانو درد را با بازسازی استخوان زانو که به نام بازسازی رباط صلیبی قدامی معروف است، درمان می کنند. به عنوان گزینه آخر می توان تعویض مفصل زانو را انجام داد. جراح ارتوپدی دو جراحی مهم تعویض مفصل زانو و تعویض مفصل لگن را انجام می دهند. در ادامه به توضیح درباره این جراحی ها می پردازیم.

جراحی تعویض مفصل لگن

چنانچه گزینه های درمانی را بررسی کرده اید و یا تصمیم به انجام جراحی تعویض مفصل لگن گرفته اید، این مقاله می تواند به فهم بهتر چگونگی این جراحی و مزایای آن به شما کمک کند. در این مقاله چگونگی عملکرد مفصل لگن سالم توضیح داده شده و دلایل درد لگن، انتظارات از جراحی تعویض مفصل لگن و ورزش ها و فعالیت های بعد از جراحی، (که به بازیابی و قدرت بخشیدن دوباره عضلات کمک می کند و فرد را قادر می سازد تا به فعالیت های روزمره خود بازگردد) اشاره می شود.

در صورتی که لگن تان در اثر آرتریت، شکستگی یا دیگر عوامل آسیب دیده است، فعالیت های معمول مانند راه رفتن، نشستن و بلند شدن از صندلی و غیره می تواند برای فرد بسیار دردناک باشد. ممکن است لگن سفت شده و پوشیدن جوراب و کفش برای فرد بسیار دردناک باشد. حتی ممکن است فرد احساس درد و ناراحتی را در هنگام استراحت نیز تجربه کند.

در صورتی که با مصرف دارو، تغییر در فعالیت های روزمره و استفاده از حمایت کننده در هنگام راه رفتن به طور موثری به بهبود علائم فرد کمک نکنند، جراحی تعویض مفصل لگن می تواند یکی از گزینه های درمانی باشد. این جراحی بسیار ایمن و موثر بوده که می تواند به کاهش درد، افزایش دامنه حرکتی و بازگشت قابلیت انجام فعالیت های روزمره به فرد کمک کند.

تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو که با نام آرتروپلاستی زانو نیز شناخته شده است، می تواند به رهایی از درد و بازگرداندن عملکرد زانو در بیماری های شدید زانو منجر شود. این جراحی شامل بریدن استخوان و غضروف آسیب دیده از استخوان ران و کاسه زانو و جایگزینی آن با یک مفصل مصنوعی (پروتز که از آلیاژ، پلاستیک با کیفیت بالا و پلیمر ساخته شده است) می باشد.

برای تشخیص اینکه آیا تعویض مفصل زانو گزینه ی مناسبی برای فرد می باشد، جراح ارتوپدی محدوده ی حرکتی زانو، ثبات زانو و قدرت آن را مورد سنجش قرار می دهد. با انجام X-rays میزان آسیب به زانو قابل سنجش است. جراح زانو می تواند از انواع مختلفی از پروتز های زانو و تکنیک های جراحی با در نظر گرفتن سن بیمار، وزن، میزان فعالیت روزانه بیمار، سایز و شکل زانو و سلامت کلی فرد، بهره گیرد.

آرتروسکوپی لگن

آرتروسکوپی لگن یک جراحی کم تهاجمی برای تشخیص و درمان برخی مشکلات مفصل لگن و بافت های نرم اطراف می باشد. آرتروسکوپی لگن معمولاً تحت بیهوشی کلی صورت می گیرد. در طول این روش بیمار کاملاً خواب است و هیچ دردی حس نمی کند. این روش در اغلب مواقع یک تا دو ساعت زمان می برد.

آرتروسکوپی زانو

آرتروسکوپی زانو یک تکنیک جراحی برای تشخیص و درمان مشکلات زانو می باشد. جراح در طول این روش برش کوچکی در ناحیه زانو ایجاد می کند و دوربین کوچکی را به نام آرتروسکوپ وارد ناحیه زانو می کند. به این ترتیب مشاهده مفصل زانو برای انجام برخی اقدامات میسر می شود. دوره نقاهت بعد از آرتروسکوپی زانو حدوداً ۶ هفته می باشد تا مایع بین مفصلی به اندازه کافی تولید شود. به این دلیل بیمار تا چهار الی شش هفته بعد از جراحی تاثیری مشاهده نمی کند.

کلام آخر

برخی برای پیدا کردن پزشک مناسب زمان زیادی صرف می کنند که در صورتی که از حد بگذرد می تواند کمی آزاردهنده شود. ولی باید بدانید که این مورد زمان بر است و ارزش دارد زیرا هزینه های که برای جراحی های ارتوپدی صرف می شود تقریباً بالا است. لذا هدف ما از ارائه این مقاله آشنایی با یک متخصص ارتوپدی خوب بوده و امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مطالب شما عزیزان را در انتخاب بهتر یاری دهیم .

منبع: https://work.chron.com