۲۴ تیر

فیلم تعویض مفصل لگن

فیلم تعویض مفصل لگن

حتماً می دانید که جراحی تعویض مفصل لگن مزایای بسیاری برای بیمار دارد. ولی آیا از مراقبت های بعد از این جراحی اطلاعاتی دارید؟ می دانید دوره نقاهت بعد از این جراحی چقدر طول می کشد؟ با محدودیت های بعد از عمل آشنایی دارید؟ همچنین در این مقاله برای شما فیلم تعویض مفصل لگن به صورت انیمیشن را فراهم دیده ایم. جراحی تعویض مفصل لگن با هدف کاهش درد لگن و افزایش عملکرد حرکتی لگن، با تراشیدن استخوان هایی که در مفصل لگن به هم می رسند، فرایند درمان را شروع می کند.

فیلم تعویض مفصل لگن

فیلم تعویض مفصل لگن

جراح با برداشتن سر استخوان ران و جایگزینی آن با یک قطعه مصنوعی که به شکل یک توپ می باشد، این جراحی را ادامه می دهد. این قطعه مصنوعی یا پروتز به طور کامل در محل قرار گرفته و حفره لگن را شکل می دهد. این جراحی با نام تعویض مفصل ران نیز شناخته می شود.

فیلم تعویض مفصل لگن

این جراحی به طور تقریبی دو ساعت زمان می برد. ولی توجه شما را به فیلم عمل جراحی تعویض مفصل لگن به صورت انیمیشن جلب می نماییم تا حدوداً با پروسه ی این جراحی آشنا شوید.

 مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل لگن

بعد از جراحی بیماران می بایست چندین ساعت در اتاق ریکاوری بستری شده و تا زمانی که اثرات داروی بیهوشی به طور کامل از بین نرود در آنجا بمانند. بعد از آن بیمار به بخش منتقل شده تا حدوداً ۲ تا ۵ روز در بخش بماند و پس از آن با بررسی شرایط سلامتی وی ، می تواند مرخص شود.

دیدن فیلم تعویض مفصل لگن دید جامعی برای فرد در رابطه با این روش فراهم می کند. دکتر رضا مصطفوی  جراح و متخصص ارتوپدی با بهره گیری از تکنیک های به روز دنیا به انجام این جراحی می پردازند. جهت رزرو وقت قبلی و مشاوره می توانید با شماره ۰۲۱۸۶۱۲۷۴۵۵  تماس حاصل نمائید .

پزشک جراح به بیمار لیستی از باید ها و نباید ها برای بعد از عمل می دهد. مراقبتهای بعد از عمل تعویض مفصل لگن در دو گروه زیر قرار می گیرند:

  • مراقبت های مربوط به محدوده حرکتی : این مراقبت ها برای پیشگیری از احتمال در رفتگی مفصل انجام می گیرند. برای مثال به بیمار گفته می شود که پاهای خود را روی هم قرار ندهد.
  • مراقبت هایی در زمینه حمل بار : این مراقبت ها جوش خوردن استخوان و هماهنگ شدن آن با پروتز را فراهم می آورند. برای مثال به بیمار گفته می شود که برای مدتی از واکر یا عصا در زیر بغل خود استفاده کند. و حتی بعد از آنکه توانست بدون وسیله راه رود، نباید باری بلند کند.

https://www.arthritis-health.com/surgery/hip-surgery/additional-facts-and-considerations-total-hip-replacement-surgery

مطالب مرتبط با این مقاله:

تعویض مفصل لگن

تعویض مفصل ران

پاسخ

پانزده + پنج =