۲۹ مهر

جراح زانو

جراح زانو

چگونه جراح ارتوپدی مناسبی برای انجام تعویض مفصل زانو بر گزینیم؟ برای برخورداری از یک زندگی فعال، تصمیم گیری برای انجام جراحی تعویض مفصل زانو مورد مهمی می باشد. مهم است که از انتخاب خود مطمئن باشید. پیدا کردن یک جراح زانو که تجارب موفقیت آمیزی در جراحی های تعویض مفصل زانو داشته، می تواند یک جراحی زانو موفق و دوره نقاهت آسوده ای را برای بیمار تضمین کند.

بهترین جراح زانو

احساس راحتی با جراح و توانایی صحبت کردن راجع به نگرانی ها با وی و پرسیدن پرسش های لازم، مواردی حیاتی می باشد. در ادامه نکاتی را راجع به پیدا کردن بهترین جراح زانو با شما در میان می گذاریم.

با پرسش از پزشک عمومی یا فیزیوتراپ خود لیستی از جراحان ارتوپد که در زمینه جراحی تعویض مفصل زانو تجارب بالایی دارند، تهیه کنید. ببینید که چرا این پزشکان را به شما معرفی می کنند. در صورت امکان با تحقیق و بررسی های بیشتر در مورد دیگر پزشکان، گزینه های بیشتری را به لیست تان اضافه کنید.

جراح زانو

جراح زانو

اگر از اطرافیان خود کسی را سراغ دارید که جراحی تعویض مفصل زانو انجام داده، از او درباره نام جراح و چگونگی جراحی و میزان موفقیت آن بپرسید.

شاید بخواهید در مورد اینکه جراحی ارتوپد شما تحت پوشش بیمه می باشد، اطلاعاتی کسب کنید. پس در مورد این قضیه هم اطلاعاتتان را بالا ببرید.

زمانی را صرف بررسی رزومه و سابقه ی جراح مورد نظر کنید. از جمله مواردی که نیاز به تحقیق و بررسی بیشتر دارند به شرح زیر است:

 • تحصیلات
 • مدرک تحصیلی
 • اعتبار و مجوز های لازم
 • میزان تجربه

مدرک تحصیلی معتبر و مرکز آموزشی مربوطه در مورد انتخاب جراح زانو اهمیت بالایی دارد. عاقلانه است که در مورد تعداد جراحی هایی که پزشک به صورت سالانه انجام می دهد، تحقیق کنید. مطالعات نشانه داده که در صورتی که یک جراح در هر سال حداقل ۱۲ جراحی تعویض مفصل زانو انجام داده باشد، حتماً سابقه ی موفقیت آمیزی در این حوزه دارد. بهترین جراحان ارتوپد اغلب ۱۰۰ ها جراحی را در هر سال انجام می دهند.

متخصصین جراحی تعویض مفصل زانو با انجام جراحی های بیشتر، تجربه های ارزشمندی را بدست می آورند. همچنین با مطالعات بروز می توانند از تکنولوژی های جدید، انواع جراحی های بروز دنیا و وسایل جدید با خبر شده و بهترین عملکرد را داشته باشند. چنانچه بعد از تحقیق و بررسی های لازم به این نتیجه رسیده اید که ایمپلنت خاصی و یا دستگاه مخصوصی برای شما مناسب تر است، بهتر است که پزشک جراحی را که درباره این روش خاص یا ایمپلنت خاص یا دستگاه مورد نظر شما اطلاعات و تجربه لازم را دارد، انتخاب کنید.

جدا از اینکه مطالعات و بررسی هایی که بیمار می کند بسیار مهم است، از آن مهم تر این است که بیمار به پزشک خود اطمینان داشته باشد. در صورتی که جراح زانو پیشنهاد خاصی را برای بیمار دارد، حتماً به صلاح بیمار حرف می زند و غیر از این چیزی نیست.

پزشکان و متخصصان در این حوزه آموزش های لازم را دیده اند و بر اساس این آموزش ها و تجارب سالیان، بهترین روش جراحی و بهترین نوع ایمپلنت را بر اساس فاکتورهای مربوط به بیمار انتخاب می کنند. از اینکه با پزشک خود صحبت کنید و سوالاتی را از وی بپرسید اصلاً خجالت نکشید. اینکه با تکنولوژی مورد انتخاب جراح خود احساس راحتی داشته باشید، مورد مهمی است.

پرونده پزشکی بیمار توسط پزشک بررسی می شود و به این ترتیب هر گونه نیازمندی در هنگام جراحی و بعد از آن سنجیده شده و از به وجود آمدن بسیاری از پیچیدگی ها بعد از جراحی و در طول جراحی پیشگیری می شود.

برای مثال در صورتی که بیمار سابقه کم خونی یا دیابت داشته باشد و یا دیگر آسیب ها به بیمار وارد شده باشد، پزشک جراح باید از تمامی این موارد آگاهی داشته باشد.

جراح زانو

جراح زانو

بعد از دست یابی به لیستی از بهترین جراحان زانو، طی جلسات آشنایی با جراح زانو می توانید می توانید موارد زیر را انجام دهید:

 • موقعیت و شرایط خود را در میان بگذارید.
 • هرگونه سوال و ابهامی را در میان بگذارید.
 • نظرات خود را در میان بگذارید.
 • بهترین جراح زانو را برگزینید.

 

اقدامات قبل از جراحی زانو

میزان درد زانوی خود و سابقه بیماری های مربوط به زانو را به خاطر بسپارید. از پزشک در رابطه با تجربه جراحی که شبیه به شرایط شما باشد، بپرسید. در طول جلسه معاینه می توانید سوالاتی نظیر موارد زیر بپرسید:

 • نرخ موفقیت جراحی
 • تجربه پزشک در شرایطی شبیه به شرایط شما
 • بعد از چه مدت نیاز به جراحی مجدد تعویض مفصل زانو می باشد و به چه دلیل این جراحی مورد نیاز است.
 • چه مراقبت ها و اقدامات خاصی برای قبل از جراحی مورد نیاز است.
 • از چه تکنولوژی استفاده می کنند.
 • از مزایا و معایب جراحی آگاه شوید.
 • آیا می توان جراحی کم تهاجمی به جای جراحی باز انجام گیرد؟
 • جراحی در چه محلی انجام می گیرد؟ مطب پزشک، کلینیک و یا بیمارستان؟

رفتار خود با پزشک را مورد بررسی قرار داده و این را بدانید که یک پزشک جراح خوب زمانی را برای صحبت کردن راجع به گزینه های درمانی مختلف و احساس بیمار صرف می کند.

از سوی دیگر پرستار و کادر بیمارستان کمک های لازم را برای آمادگی بیمار برای جراحی می کنند. از وظایف کادر بیمارستان و پرستار ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرار ملاقات با پزشک را مدیریت می کنند.
 • موارد موبوط به بیمه را بررسی می کنند.
 • آموزش های لازم را در مورد اقدامات قبل از جراحی انجام می دهند.
 • تجهیزات لازم را برای بعد از جراحی ترتیب می دهند.

هزینه جراحی زانو

شاید یکی از مهم ترین موارد برای یک بیمار، پوشش بیمه برای هزینه های مربوط به جراحی ، هزینه پزشک و بیمارستان می باشد. با تماس با بیمارستان مربوطه می توانید این اطلاعات را بدست آورید.

احساس راحتی با جراح و توانایی صحبت کردن راجع به نگرانی ها با وی و پرسیدن پرسش های لازم، مواردی حیاتی می باشد. دکتر رضا مصطفوی جراح و متخصص ارتوپدی با بهره گیری از تکنیک های به روز دنیا جراحی تعویض مفصل زانو را انجام می دهند. جهت رزرو وقت قبلی و مشاوره می توانید با شماره ۰۲۱۸۶۱۲۷۴۵۵ تماس حاصل نمائید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

تصمیم نهایی

برای گرفتن تصمیم نهایی عجله نکنید و هر وقت که با جراح زانو ، روش جراحی و ایمپلنت مورد استفاده آشنایی کامل پیدا کردید، تصمیم قطعی بگیرید. ولی این را به خاطر داشته باشید که تصمیم گیری باید به موقع باشد تا آسیب بیشتری به مفصل زانو وارد نشود.

منبع: https://www.healthline.com/health/total-knee-replacement-surgery/orthopedic-surgeon#8

مطالب مرتبط با این مقاله:

در رفتگی زانو

پارگی تاندون زانو

نرمی کشکک زانو

پاسخ

دو + دو =